Przepis na sporządzenie nalewki bursztynowej

5 dag naturalnego bursztynu rozkruszyć na drobne kawałeczki, wsypać do półlitrowej butelki i zalać do pełna spirytusem. Butelkę postawić w suchym, ciemnym miejscu i wstrząsać kilka razy dziennie przez 10 dni. Po tym czasie spirytus nabierze złotawego koloru i już nadaje się do użytku. Z reguły nalewkę bursztynową przetrzymujemy przez dłuższy czas, radzę więc przelać ją do kryształowej karafki, ponieważ cięte kryształowe szkło wykazuje potencjał ujemny, dzięki czemu przechowywana w nim nalewka nie wytraca swoich ładunków ujemnych.

Małą, ciemną buteleczkę z nalewką bursztynową powinniśmy mieć przy sobie zawsze – niemalże jak talizman i za każdym razem, kiedy tylko poczujemy zmęczenie, nacierać nią swoje ciało w następujący sposób:

– na jedną z dłoni nalewamy 2- 3 krople spirytusu bursztynowego

– nalewkę rozprowadzamy na obydwu dłoniach, pocierając je o siebie kilkakrotnie mocno wzdłuż palców

– przez 4 – o sekund prawą dłonią pocieramy o wewnętrzną część przegubu lewej ręki, lewą dłonią – o przegub prawej ręki. W ten sposób skóra, jak i system krwionośny wzbogacony zostaje o potencjał ujemny

– płuca można dodatkowo wzmacniać ładunkami ujemnymi, jeśli obydwie dłonie przyłożymy do siebie palcami pod kątem około 90 stopni i taki piramidalny układ zbliżymy do nosa, wykonując kilka głębokich oddechów.

Te proste zabiegi wykonywane 2 – 3 razy w ciągu dnia dodają sił i wyraźnie poprawiają samopoczucie.

Jeśli jednak poczujecie się ogólnie osłabieni i przemęczeni (szczególnie późną jesienią, zimą i wiosną) radzę wieczorem przed snem i rano tuż po wstaniu z łóżka rozprowadzić na dłoniach 2 – 3 krople nalewki bursztynowej i potrzeć nią kilka razy całe ciało, a jeśli odczuwamy dolegliwości wątroby, nerek czy serca – miejsca te pocieramy szczególnie starannie i dłużej.

Mikroklimat w mieszkaniu poprawia, a ściślej powoduje wzrost ilości jonów ujemnych, rozpylanie zimnej, czystej wody z dodatkiem spirytusu bursztynowego w proporcji 3 krople na jeden litr. Wodę rozpylamy kilka razy w ciągu dnia, ale koniecznie rano i wieczorem tuż przed snem. Liczbę zabiegów podwajamy, jeśli w mieszkaniu pali się tytoń, gdyż dym papierosowy bardzo szybko neutralizuje jony ujemne. Radzę również dodać kilka kropli nalewki do wody, która znajduje się w nawilżaczach powietrza zawieszonych na grzejnikach centralnego ogrzewania.

Pisząc o różnorodnym zastosowaniu spirytusu bursztynowego trzeba też wspomnieć, że niektórzy zielarze zalecają dodawanie 1 – 3 kropli nalewki raz dziennie do herbaty, co podobno działa na organizm ogólnie wzmacniająco.

Korzy, tne efekty daje też noszenie nieszlifowanych korali bur- sztynowych lub po prostu bryłki naturalnego bursztynu, którą w wolnej chwili warto trzymać w dłoni spolaryzowanej ujemnie (u mężczyzn przeważnie lewej, u kobiet – prawej).

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>