OŻYWCZY ASPEKT WODY

W nauce jogów znaleźć można wzmianki o „pranizacji”, o możliwościach doładowywania wody „energią życia”. Wielu radiestetów proces ten nazywa „ożywianiem wody” uważając, że najskuteczniej uczynić możemy to naszą własną energią. W tym celu szklankę z wodą ujmujemy od dołu w obydwie dłonie i trzymając ją tak przez minutę, oddychamy rytmicznie (w miarę możliwości przy otwartym oknie) koncentrując swoje myśli na tym, że przekazujemy w tej chwili płynowi ożywiającą go energię.

Warto wyrobić w sobie nawyk takiego sposobu picia wody, herbaty czy innego płynu, by naczynie cały czas trzymać w dłoniach. Myślę, że nieprzypadkowo w niektórych krajach (na przykład w Japonii) picie herbaty odbywa się z całym odwiecznym rytuałem: w specjalnej czarce ujmowanej w obydwie dłonie, powoli i w milczeniu. Przecież jest to nic innego, jak właśnie naturalne nasycenie wody praną.

Inny sposób „ożywiający” wodę do picia to jej gwałtowne schładzanie. Do zlewozmywaka nasypujemy lodu z lodówki, zalewamy go zimną wodą z kranu i do mieszaniny lodu i wody wstawiamy czajnik z wrzątkiem, bezpośrednio po zdjęciu go z gazu. Podobno w trakcie takiego schłodzenia woda uzyskuje swoistą „strukturę piramidalną” cząsteczek.

Niektórzy radiesteci „ożywiają” wodę do picia, wkładając do naczynia na kilkanaście godzin dobrze oczyszczoną srebrną monetę. Jeśli będziecie latem nad jeziorem, spróbujcie wodę do picia zaprawić tatarakiem, tak jak czynili to Tatarzy, którzy przywieźli tę roślinę do Europy przed 300 laty (stąd nazwa „tatarak”). Długie liście tataraku widoczne ponad powierzchnię wody wyrastają z zielonego kłącza zanużonego w mule. Kłącze to wyrywamy, oczyszczamy z drobnych korzeni, obmywamy, zeskrobuje- my wierzchnią ciemną skórkę, kroimy w drobną kostkę i wrzucamy do wody, która już po około godzinie nabierze charakterystycznego zapachu i smaku. Na wiadro wody wystarczy jedno kłącze. Woda z dodatkiem tataraku jest nie tylko aromatyczna i smaczna, ale też znakomicie poprawia trawienie, pobudza przemianę materii, wzmacnia pracę nerek, likwiduje uporczywe bóle głowy.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>