Nadwrażliwość zębów i dziąseł- czyli jak radzi sobie z tym dentysta Katowice

Dentysta Katowice- przyczyny nadwrażliwości

Jeżeli dentysta Katowicejest lekarzem, którego omijamy szerokim łukiem, to warto zmienić swoje poglądy i czym prędzej znaleźć fachowca, który sprawdzi stan naszego uzębienia. Musimy bowiem wiedzieć, że o zęby należy regularnie dbać nie tylko poprzez ich szczotkowanie, ale także poprzez szczegółowe kontrole jakie wykonuje dentysta Katowice. Jeżeli nie wiemy jaki dentysta Katowice jest dobrym fachowcem, to w szukaniu odpowiedniego specjalisty może nam pomóc rodzina, znajomi, przyjaciele oraz internet. W sieci można znaleźć mnóstwo rekomendacji i opinii na temat gabinetów stomatologicznych. I tak na przykład jeżeli od dłuższego czasu wypicie ciepłej kawy, czy też zjedzenie lodów sprawia nam spory ból, to możemy mieć problemy z nadwrażliwością zębów i dziąseł. Tego typu dolegliwość jest w miarę prosta do wyleczenia, ale jeżeli będziemy zwlekać z wizytą i dentysty Katowice, to możemy przysporzyć sobie wiele problemów. Jakie są zatem najczęstsze przyczyny nadwrażliwości zębów? Jednym z głównych powodów jest nieprawidłowa higiena. Jeśli mamy źle dobraną szczoteczkę, jeżeli używamy zbyt mocnych past wybielających, lub co gorsza wcale nie myjemy zębów, to dochodzi do osłabienia szkliwa i wtedy zębina staje się bardzo wrażliwa na czynniki zewnętrzne. Przyczyną nadwrażliwości może być także wada zgryzu, lub tak zwany burksizm. Jeszcze jednym powodem dla którego nasze zęby są wrażliwe jest picie zbyt dużej ilości napojów gazowanych, jedzenie cytrusów oraz słodyczy, które zmieniają kwasowość silny, a ta powoduje niszczenie szkliwa. Jeśli do tego obgryzamy paznokcie, lub jeśli mamy nawyk obgryzania ołówków, to również ścierami szkliwo.

Dentysta Katowice- leczenie nadwrażliwości

Leczenie nadwrażliwości zębów i dziąseł nie jest trudną sprawą i jeśli objawy pojawiły się u nas całkiem niedawno, to możemy spróbować kilka domowych sposobów. I tak na przykład należy zmienić szczoteczkę na taką z miękkim włosiem. Należy również znaleźć pastę z dużą ilością fluoru, można także na co dzień używać płynów do płukania jamy ustnej, które właśnie przeznaczone są do higieny nadwrażliwych dziąseł. Ważne jest także same szczotkowanie zębów. Trzeba to robić delikatnie i ruchami wymiatającymi, a jeśli dopiero co spożyliśmy jakieś cytrusy, to z myciem zębów powinniśmy się na chwilę wstrzymać. Połączenie kwasów cytrusowych i pasty spowoduje jeszcze mocniejsze wdzieranie się szkliwo i jego niszczenie. Jeżeli te domowe sposoby na nic się zdadzą, to wizyta u dentysty Katowice będzie najrozsądniejszym rozwiązaniem. Specjalista może wykonać zabieg fluoryzacji, może także polecić nam lakowanie zębów i mineralizację preparatami wzmacniającymi szkliwo. Dzięki temu odbudujemy warstwę ochronną, zębina na nowo pokryje się szkliwem i pozbędziemy się nadwrażliwości. Jeśli w miarę wcześnie zareagujemy na tego typu dolegliwość, to tak naprawdę wystarczy jedna wizyta w gabinecie stomatologicznym. Dentysta Katowice zaordynuje odpowiednie środki, a my będziemy mogli powrócić do ulubionych lodów.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>